Share, , Google Plus, Pinterest,

Print

Sağlık Kulübü Projesi Ödül Töreni

Erzurum Halk Sağlığı Müdürlüğü Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar ve Kronik Durumlar Birimi tarafından düzenlenen “Ödüllü Sağlık Kulübü Proje /Faaliyet Yarışması ” kapsamında, 17 ilköğretim okulu 14 lise düzeyinde okul sağlık kulübüne başvurmuş ve projelerini Mayıs ayının 4’ü ve 8’inde sunmuşlar ve değerlendirilmişlerdir. Merkez okullar ve İspir, Tortum, Oltu, Pasinler, Köprüköy ile Aşkale ilçelerinden sağlık kulüpleri yarışmaya katılmışlardır. Ödül töreni 15 Mayıs 2012 tarihinde saat 14.00’de gerçekleştirilmiştir. Ödül törenine İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Serhat VANÇELİK, Halk Sağlığı Müdürü Dr. Cumhur Hakkı ÇANKAYA, İl Milli Eğitim Müdürü Abdullah BİLGE, Sağlık-Sen Erzurum Şube Başkanı Abdullah DUMAN, Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, Halk Sağlığı Müdürlüğü yöneticileri, projeye katılan tüm okullar ve yöneticileri katılmıştır. Açılışta Halk Sağlığı Müdürü Dr. Cumhur Hakkı ÇANKAYA, Milli Eğitim İl Müdürü Abdullah BİLGE ve İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Serhat VANÇELİK konuşma yapmıştır. Halk Sağlığı Müdürü Dr. Cumhur Hakkı ÇANKAYA konuşmasında, Sağlık Kulübü Projesinin başlangıç amacından ve sağlıklı nesiller ve sağlıklı toplumlar için çocukların yetişkinlik dönemine olumlu sağlık alışkanlıkları ile girmelerinin öneminden bahsetmiştir. Bu nedenle Okul döneminin, sağlıklı davranışların geliştirilmesi ve sürdürülmesi için uygun olduğunu belirtmiştir. Bütün proje ekiplerini kutlamıştır.

Ayrıca açılışta, Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep AKDAĞ, Erzurum Milletvekilleri Adnan YILMAZ, Fazilet Dağcı ÇIĞLIK, Dr. Cengiz YAVİLİOĞLU ve Muhyettin AKSAK’ın Sağlık Kulübü Projesi Ödül töreniyle ilgili gönderdikleri mesajları okunmuştur.

Yarışma sonrasında İlköğretim okulları arasından 1. Mecidiye İlköğretim Okulu, 2. Tatbikat İlköğretim Okulu, 3. Yahya Kemal İlköğretim Okulu olmuştur. Liseler arasında 1. İspir Sağlık Meslek Lisesi, 2. Ticaret Meslek Lisesi, 3. Oltu Yusuf Ziya Bey Anadolu Lisesi olmuştur. Birinci olan okulların öğrencilerine birer adet dizüstü bilgisayar, ikinci olan okulların öğrencilerine android tablet, üçüncü olan okulların öğrencilerine ise fotoğraf makinesi verilmiştir. Dereceye giren okulların proje danışman öğretmenlerine dijital fotoğraf çerçevesi hediye edilmiştir. Projeye katılan bütün okulların proje öğrencilerine flash disk, okul müdürleri ve danışman öğretmenlerine de plaket verilmiştir.

Ödül töreninde Köprüköy Emreköy İlköğretim Okuluna ve Tortum Şehit Hasan Karşı İlköğretim Okuluna Jüri Onur Ödülü olarak okullara birer dizüstü bilgisayar hediye edilmiştir.