Share, , Google Plus, Pinterest,

Print

Ödüllü Sağlık Kulübü Projesi Ödül Töreni

Erzurum Halk Sağlığı Müdürlüğü Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar ve Kronik Durumlar Birimi tarafından düzenlenen “Ödüllü Sağlık Kulübü Proje Yarışması” kapsamında, 10 ilk ve ortaokul, 11 lise düzeyinde okul sağlık kulübüne toplam 22 proje ile başvurmuştur. Okullar projelerini Mayıs ayının 16’sı ve 18’inde sunmuşlar ve değerlendirilmişlerdir. Merkez okullar ve Aşkale, Köprüköy, Pazaryolu, Oltu, Olur, Pasinler ile Köprüköy ilçelerinden sağlık kulüpleri yarışmaya katılmışlardır. Ödül töreni 24 Mayıs 2013 tarihinde saat 14.00’de Erzurum İl Müftülüğü Çok Amaçlı Konferans Salonu’nda gerçekleştirilmiştir. Ödül törenine Erzurum Valisi Sayın Sebahattin ÖZTÜRK, İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Serhat VANÇELİK, Halk Sağlığı Müdürü Dr. Cumhur Hakkı ÇANKAYA, Erzurum İl Emniyet Müdürü H. Turgut YILDIZ,  Köprüköy Kaymakamı Ersin BOYLU, Palandöken Başkan Yardımcısı Muzaffer TAŞYÜREK, Sağlık Elçileri Derneği, projeye katılan tüm okullar ve yöneticileri katılmıştır. Açılışta Halk Sağlığı Müdürü Dr. Cumhur Hakkı ÇANKAYA konuşma yapmıştır.

Ayrıca açılışta, Erzurum Milletvekilleri Dr. Cengiz YAVİLİOĞLU, Muhyettin AKSAK, Fazilet Dağcı ÇIĞLIK, Oktay ÖZTÜRK, Adnan YILMAZ, TBMM Sağlık Aile Çalışm ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Necdet ÜNÜVAR, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkan Yardımcısı Dr. Mehmet Ali TORUNOĞLU’nun “Ödüllü Sağlık Kulübü Projesi” ödül töreniyle ilgili gönderdikleri mesajlar okunmuştur.

Programda; Uzm. Dr. Nurhan DÖNER, ekibi ve Kültür Kurum İlkokulu öğrencilerinin müzik dinletisi, Özel Eğitim Meslek Lisesi Öğrencilerin Bar Gösterisi, Hüseyin Avni Ulaş Anadolu Lisesi Öğrencilerinden Çağrı TURHAN’ın sigara şiiri ve Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerinin Vitamin Eze adlı tiyatro oyunu sergilenmiştir.

Ödüllü Sağlık Kulübü Proje Yarışmasında ilk ve ortaokullar arasından 1. Pazaryolu 75.yıl Yatılı Bölge Orta Okulu, 2. Köprüköy Buğdaylı İlkokulu, 3. Aşkale Kandilli Güvenç Yatılı Bölge Orta Okulu olmuştur. Liseler arasında ise 1. Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, 2. Aşkale Kandilli İMKB Lisesi, 3. Hüseyin Avni Ulaş Anadolu  Lisesi olmuştur. Birinci olan okulların öğrencilerine birer adet notebook, ikinci olan okulların öğrencilerine android tablet, üçüncü olan okulların öğrencilerine ise fotoğraf makinesi verilmiştir. Dereceye giren okulların proje danışman öğretmenlerine Teşekkür Belgeleri takdim edilmiştir. Ödül töreninde Özel Eğitim Meslek Lisesi öğrencilerine İkinci Bir Engel İstemiyoruz projeleri ile Jüri Onur Ödülü verilmiştir. Projeye katılan tüm okulların kulüp öğrencilerine okumaya teşvik amacıyla kitap hediye edilmiştir.

Ayrıca projeye destek veren sponsorlarımız; Sağlık Elçileri Derneği, Sağlık-Sen, Başyapıt İnşaat, Kitmar, Düzgün Market, Erzurum Kalkınma Vakfı, Şifa Hastanesi ve Selçuk Ecza Deposuna  teşekkür ederiz.